4 Piesakies konsultācijai!! Vēl pieejami 4 dzīvokļi

Spāru svētki

Mārupes namu jaunajā projektā Ventas ielā 25 nosvinēti spāru svētki

 

Veiksmīgi noslēdzies vērienīgais būvniecības posms jaunajā Mārupes namu projektā, kas tika uzsākts 2018. gada septembrī. Ēkas augstāko punktu rotā vainags, kas norāda uz nesošās konstrukcijas un smagāko darbu noslēgumu. Svētki ieguvuši savu nosaukumu, pamatojoties uz svarīgākās jumta nesošās konstrukcijas galveno elementu – jumta spāru – uzsliešanu. Jumta spāres ļauj iezīmēt projekta kopskatu, veidojot skaidru topošās ēkas siluetu.

Simboliski vainags vēsta par ēkas drošību un iezīmē jauna būvniecības posma uzsākšanos – jumta, apdares, santehnikas un citiem darbiem. Vainags, kas parasti tiek pīts no ozola zariem un mētrām, mājas korē paliek 10 dienas. Pēc tam vainags tiek noņemts un glabāts drošā vietā, tādējādi simboliski komunicējot mājas drošību un svētību.

Spāru svētki ir svarīgākie svētki būvniecības darbos iesaistītajiem, sākot no projekta arhitektiem un pasūtītājiem, līdz pat būvniekiem. Topošās mājas iemītniekiem tas ir signāls, ka ēkas būvniecība ir uzsācies pēdējais posms. Tas ir laiks, kad atzīmēt šo svinīgo brīdi un godināt būvmeistarus un projektētājus. Svinam!