4 Piesakies konsultācijai!! Vēl pieejami 4 dzīvokļi

Spāru svētki Ventas 27

Mārupes namu Ventas ielā 27 nosvinēti Spāru svētki!

 

“Mārupes namu” otrās kārtas būvniecībā noslēdzies svarīgākais posms – nesošās konstrukcijas būvniecība un jumta spāru uzsliešana. Šo svarīgo momentu atzīmē ar Spāru svētkiem, iekarot vainagu mājas pašā augstākajā punktā, kas apliecina labas savstarpējās attiecības starp mājas saimniekiem un celtniekiem, kā arī simboliski vēsta par drošību jaunajai māja.

Spāru svētku tradīcija nāk pie mums no senatnes, taču arī mūsdienās tā ir dzīva un tiek svinēta saskaņā ar ticējumiem. Tas ir laiks, kad godināt būvmeistarus un projektētājus. Pēc tradīcijām, Spāru svētkus svin būvnieki un mājas saimnieki pie bagātīga klāta svētku galda.

Pēc tam, kad vainags ir rotājis jumtu un Spāru svētki nosvinēti, pēc 10 dienām to ņem nost un glabā mājas bēniņos vai citā vietā. Vainags ir mājas drošības un svētības simbols, tādēļ tam jāglabājas mājās un to nevajadzētu mest ārā.

Spāru svētki ir svarīgi ne tikai būvniekiem, arhitektiem un projekta pasūtītājiem. Tie vēstī, ka būvniecības procesā ir sācies pēdējais cēliens un topošās mājas iemītnieki var redzēt skaidru mājas kopskatu. Esam priecīgi nosvinēt šo svarīgo notikumu!