86 Piesakies konsultācijai!! Vēl pieejami 86 dzīvokļi

Mājīgums iedvesmo

Interjera dizaina trendi, kas būs aktuāli 2019. gadā

Lai arī 2018. gada otrā puse tikai nupat uzņēmusi apgriezienus, interjera dizaina pasaule jau interesējas par to, kādas aktualitātes nesīs nākamais gads. No vēl neredzētām formām un materiāliem līdz sen aizmirstu dizainu nākšanai apritē – piedāvājam karstāko 2019. gada interjera dizaina trendu apkopojumu.

  1. Katrs gads nes pārsteidzošas atklāsmes par materiālu apstrādi, taču 2019. interjera dizaineru uzmanība koncentrēsies uz neregulārām formām un netradicionālā veidā apstrādātiem materiāliem. 2019. gada mīlestību pret formām iemieso mēbeļu dizaineres Patricia Urqoila stikla galdu kolekcija.
  2. Interjera lietpratēji par 2019. gada krāsu atzinuši zmaragdzaļo, kas lielās devās var padarīt interjeru smagnēju, taču, lietota detaļās, lieliski atdzīvinās un piešķirs tam karalisku noslēpumainību. Papildus akcentam ieteicams pievienot zelta detaļas.
  3. Trends, kas vijas cauri laikiem, ir funkcionalitāte. Arī 2019. gadā dizains fokusēsies uz funkcionalitāti, un ieguvēji būs tie, kas izvēlēsies daudzfunkcionālas mēbeles.
  4. Boho ir atpakaļ! Slavas brīdi piedzīvojis pagājušā gadsimta 60. gados, boho atkal ienāk interjera dizainā un nepārprotami kontrastē ar līdz šim tik pieprasīto skandināvisko askētismu. Ja mazliet ekscentrisma un greznības ir tas, ko sen vēlējies redzēt savā interjerā, tad 2019. gads ir īstais laiks, lai šīs idejas realizētu.
  5. Vēl viena vēsma no 60. gadiem, kas atgriešanos piedzīvos nākamgad, ir izliektas mēbeles. Ja pavisam nesen izliektas formas dominēja, piemēram, galdu dizainā, tad tagad pienākusi kārta dīvāniem. Vislabāk izliektas dīvāna formas izskatīsies kombinācijā ar velvetam līdzīgu materiālu.
  6. 2019. gadā savu uzvaras gājienu svinēs arī ģeometriski raksti, kas, tāpat kā boho stils interjerā, ir pretējs tik ilgi dominējušajam skandināvu atturīgumam. Raksti, krāsas, ornamenti – tas viss iedvesmos interjera dizainu nākamgad.

 

 

5 padomi neliela mājokļa iekārtošanai

Nelielas dzīvojamās telpas iekārtošana var šķist liels pārbaudījums, taču šie vienkāršie padomi ļaus izveidot mūsdienīgu un funkcionālu interjera dizainu, neskatoties uz ierobežoto telpu.

Sadali telpu zonās!

Ja tava dzīvojamā telpa ir neliela un tajā nav paredzēts telpas dalījums, izmanto funkcionālus un dekoratīvus priekšmetus zonu veidošanai. Telpa, kas nav dalīta dzīvojamajās zonās, var radīt nevīžīgu iespaidu un ar laiku kļūt apnicīga. Izmanto dekoratīvos sienas paneļus, lai nodalītu guļamzonu, nelielu ēdamgaldu, lai norobežotu virtuves zonu vai grāmatplauktu, lai strukturētu dzīvojamajai istabai paredzēto telpu.

Investē funkcionālās mēbelēs!

Mēbeles, kas pilda vairākas funkcijas var šķist dārgas, taču šī investīcija noteikti sniegs pievienoto vērtību, iekārtojot nelielu dzīves telpu. Padomju laika bieds izvelkamais dīvāns laika gaitā ir transformējiesun no jauna svin savu uzvaras gājienu, kā mēbele, kas lieliski iederas mazā telpā un pilda vairākas funkcijas. Lieliska ideja ir arī plaukts, kas transformējas par ēdamgaldu un citi mūsdienu dizaina paraugi.

Aizpildi tukšumus!

Mēs esam raduši telpas iekārtot, izmantojot sen zināmus un ierastus mantu izvietošanas un glabāšanas paņēmienus, taču tavā mājoklī noteikti ir neizmantoti stūri vai sienas, kurām vari piešķirt funkcionalitāti. Pārdomā iespējamās neitrālu plauktu vai iebūvējamo mēbeļu variācijas, kas neietekmētu dizainu, bet sniegtu papildus vietu sīkumu glabāšanai.

Glabā lietas vertikāli!

Pacel glabāšanu jaunā līmeni, veidojot vertikālas plauktu sistēmas, kas sniedzas līdz pat griestiem. Šādas konstrukcijas ne vien izskatīties mūsdienīgi un interjera dizaina tendencēm atbilstoši, bet arī ļaus efektīvi izmantot visu sienas laukumu.

Izvēlies gaišu toņu gammu un atstarojošas virsmas!

Nekas tā nepaplašina telpas, kā gaiša interjera toņu gamma, kā arī spoguļi, kas lauž no logiem nākošos gaismas starus, izplatot tos pa visu telpu. Gaismai un mājīgumam telpās palīdzēs ienākt arī izvēle neizmantot aizkarus, kas, kā liecina interjera dizaina tendences, vairs nav obligāts mājīguma priekšnosacījums.

 

Kā interjerā ienest skandināviskas vēsmas?

Pēdējos gados iecienītais skandināvu stils lielākā vai mazākā mērā ienācis gandrīz katrā interjerā, turklāt skandināvu interjera priekšmetu giganta Ikea ienākšana Latvijas tirgū atvieglo uzdevumu veidot mājokļa interjeru lakonisku un funkcionālu.

Pirmais elements, kas visspilgtāk raksturo tipisku skandināvu dizainu, ir krāsu izvēle – ja vēlies savas mājas tuvināt askētisko skandināvu mājokļa iekārtojumam, par interjera pamata krāsām izvēlies baltu, melnu, pelēku, kā arī koka tekstūru.

Mēbeļu izvēlē skandināvi ir diezgan paredzami – ņemot vērā tiekšanos pēc augstas funkcionalitātes un stila vienlaikus, skandināvisku dizainu parasti raksturo mēbeles, kas pilda vienu vai vairākas funkcijas, turklāt tās ir ietērptas ģeometriskās formās un neaizņem daudz vietas. Parasti mēbeles arī nav smagnējas, tās bieži vien izskatās tikai kā karkass, ļaujot telpā cirkulēt gaismai.

Sekojot idejai par maksimāli askētisku dzīvesstilu, skandināvi atteikušies no aizkaru lietošanas, kas ikdienā var būt neērti un nefukcionāli, turklāt laika gaitā uzkrāj putekļus un neļauj pilnvērtīgi izmantot palodzi. Tā vietā skandināviskā dizainā palodze pilda plaukta funkcijas, nodrošinot vietu, piemēram, grāmatām vai istabas augiem.

Vēl viena būtiska ziemeļnieciska dizaina iezīmē ir konkrētu materiālu kombinācijas. Skandināvu dizainā praktiski nekad neatradīsi stiklu, savukārt to lieliski papilda koka, metāla, betona un teksila savstarpējā saspēle, kas, variējot kombinācijas proporcijas, var radīt aukstāku vai siltāku interjera sajūtu.